KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16606062
nr 1660 6062
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Kustparti. Signerad. Olja på duk, 63x97 cm, yttermått inklusive ram: 72x106 cm
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 25 november 2024
kl 20:06:46
500 kr
600 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Ragnar Alyre
Läs mer om Ragnar Alyre